Fissür Örtücü

Kadıköy ve çevresine hizmet veren kliniğimiz, çocukların sağlıklı bir diş yapısına kavuşmasını amaçlıyor. Özellikle fissür örtücü uygulaması ile çürüğe yatkın olan dişleri koruma altına alıyoruz. Genellikle azı dişlerde dişin çiğneme özelliğine de bağlı olarak girinti çıkıntı fazla olur. Çocuklar ise azı dişlerin temizliğini doğru biçimde yapamayabilirler. Temizliği yapılmayan dişlerde bir süre sonra çürüme ortaya çıkabilir. Bu noktada deneyimli hekimlerimiz devreye girerek çocukların daha sağlıklı bir diş yapısına sahip olması için fissür uygulaması yapıyorlar. Fissür örtücü sayesinde dişte bulunan dar ve derin yerlerdeki bakteri birikimini engelleyebiliyoruz. Azı dişlerinin çiğneme yaptığı kısımlara yapılan işlem sadece çocuk diş hekimlerimiz tarafından büyük bir özen ile yapılır.

Fissür Örtücü Tedavisi İçin Bize Ulaşarak Ücretsiz Randevu Alın

“Çocuklarınızın dişleri uzman bir çocuk doktoru tarafından tedavi edilmez ise ileride ciddi sorunlar yaşamanıza yol açabilir.”

Çocuklarda Fissür Örtücü Tedavisi

Fissür örtücü kısa süreli bir işlem olmakla birlikte uzun süre etkisini devam ettirebiliyor. Genellikle işlem tek seansta tamamlanıyor. Fakat uygulama yapılan çocuğun yaşını da dikkate alarak uygulamayı birden fazla seansa yayabiliyoruz. Diş düşene kadar uygulamanın etkisi devam ediyor. Aşınma ya da kırılma gibi bir durum söz konusu olursa uygulamanın tekrar edilmesinde yarar görüyoruz. Kırılma gibi durumlarda tüm dişte değil sadece kırılan dişte revizyon yapıyoruz. Fissür örtücü fiyat ise uygulamanın kapsamına göre değişebiliyor. İlk kez yapılan bir uygulama ile kırılan bir dişe yapılan revizyon arasında fiyat farkı görebilirsiniz. Fakat merkezimizde aldığınız hizmetler oldukça uygun fiyatlar üzerinden sunulmaktadır.

Fissür örtücü ile çocukların azı dişlerinin çürük riskini azaltıyoruz.

• Tedavileri çocuklara dişçi korkusu yaşatmayacak şekilde yapıyoruz.

Rutin kontrollerle diş aşısının durumunu kontrol ediyoruz.

Tecrübeli Pedodontistlerimiz ile Diş Aşısı Uygulaması

Çocuk diş hekimlerimiz genellikle üç yaş ve üzerinde olan çocuklara diş aşısı uygulaması yapılmasını doğru buluyor. Deneyimli hekimlerimiz tarafından özenle yapılan fissür uygulaması çocukların süt dişleri dökülene kadar koruyucu etkisini sürdürür. Uygulama öncesinde dişleri özel bir fırça yardımı ile temizliyoruz. Daha sonra çiğneme yüzeylerine dişler için özel geliştirilen bir solüsyon uyguluyoruz. Böylece diş, yapılacak işlem için hazır hale geliyor. Fissür örtüsü akışkan bir yapıya sahip olduğu için rahatlıkla dişlerin girintili kısımlarına yayılıyor. İşlemin tamamlanması için ise sertleşmenin gerçekleşmesi yeterli oluyor. Tercihinize göre muayene olduğunuz gün içerisinde de hekimlerimiz uygulamayı yapabiliyorlar.

Sizleri ve çocuklarınızı da fissür örtücü uygulaması konusunda uzman ve tecrübeli çocuk diş hekimi ekibimiz ile kliniğimize bekliyoruz.

Kızımın azı dişleri çıktıktan bir süre sonra çürüme olduğunu fark ettim. Hemen randevumuzu alıp muayenemizi yaptırdık. Fissür aşısı hakkında bilgi aldık. Aynı gün işlemi yapılması da zamanı olmayanlar için mükemmel bir hizmet.

Zehra Özçelik Fissür Örtücü

Kısa bir süre önce oğlumun dişlerinde özellikle girinti çıkıntının fazla olduğu noktalarda kararmalar fark ettik. Hemen diş hekiminden bir randevu alıp muayeneyi gittik. Diş aşısının ne olduğunu da muayene esnasında öğrendik. Hekimimizin ilgisi problemi rahatlıkla çözdü.

Güzin S. Diş Aşısı

5 yaşındaki oğlumun dişlerinde gördüğümüz çürüme bizi ilk etapta fazlasıyla korkuttu. Fakat ücretsiz yapılan ilk muayenede çürümeye karşı dişi korumanın bir yolunu öğrendiğimizde çok rahatladık. Uygun bir gün için yeniden randevu alıp diş aşısı yaptırdık. Şimdilik bir sorun yok.

Mert K. Fissür Örtücü